Aranżacja salonu – o czym nie zapomnieć, aby świetnie czuć się w urządzonym przez siebie wnętrzu

Ładnie urządzone wnętrza sprawiają, że chcielibyśmy w nich przebywać. Czujemy radość, wracając do domu, albowiem będziemy mogli usiąść, zrobić kolację w praktycznej kuchni lub wypocząć spoglądając na ładną tapetę w sypialni. Pięknie zaaranżowanie pomieszczeń w naszym domu wcale nie jest tak łatwe, dlatego warto poznać parę sugestii, jakie będą przydatne, kiedy będziemy zajmować się kreowaniem rewelacyjnego salonu.

modernistyczny salon
Autor: Arte Espina
Źródło: Arte Espina
W pierwszej kolejności nie podążajmy ślepo za modą. W jednym sezonie modne jest intensywna kolorystyka, w następnym natomiast – beże i szarości – i co w niniejszym przypadku zrobić z żółtą ścianą? Najlepiej jest zastosować rozwiązania, jakie zawsze będą modne oraz wyglądają dobrze bez względu na to, jakie trendy aktualnie są na topie. Po drugie wybierzmy przyjemnie się prezentujące, ale też użyteczne meble (czytaj pełen raport). To w salonie na ogół nocują nasi goście, jeżeli przyjeżdżają na dłużej aniżeli jedno popołudnie, zatem kanapa powinna być rozkładana. Oczywiście elektryczna sofa z wysuwanymi podnóżkami jest fenomenalnym gadżetem, lecz wyłącznie do siedzenia. Zatem lepiej wybierzmy sobie fotele z podnóżkami, ale w wypadku kanapy postawmy na tradycję. Nieodzowny będzie również stół, jeżeli nie mamy jadalni oraz szafka pod telewizor czy słupek, w jakim będziemy mogli trzymać bieżniki albo na ogół stosowane szklanki i kieliszki do picia wina w niedzielne popołudnia. Choć szklane szafki prezentują się ładnie, to zabudowane drzwi są użyteczne, gdyż będziemy mogli trzymać w szafkach więcej drobiazgów. Znaczenie ma również światło, zatem zainwestujmy i w oświetlenie górne, i w kinkiety czy lampy stojące, jakie decydują o klimacie wnętrza. Lampa postawiona w rogu pokoju pozwoli także na czytanie książek, gdy nadejdzie wieczór, oświetlenie górne zaś nie zawsze daje dostatecznie dużo światła.

ciekawa aranżacja salonu
Autor: Giusti Portos
Źródło: Giusti Portos
Nie podejmujmy nieprzemyślanych wyborów, a niezaprzeczalnie będziemy zadowoleni z tego, w jaki sposób wygląda nasz salon oraz z chęcią zaprosimy do niego gości. Nie zapominajmy, że wnętrza przede wszystkim muszą podobać się domownikom, więc spytajmy ich o upodobania oraz koncepty, jakie są dla nich istotne, a skroimy salon na miarę naszych oczekiwań i wymogów – pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc.
Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone