Aranżacje kuchni z wykorzystaniem oświetlenia LED

Wszelkie wnętrze przeznaczone pod działalność usługową, przykładowo na kafejkę albo salon fryzjera, oprócz odpowiedniego wyposażenia fachowego a zatem odpowiednio: ladą, ekspresem do kawy, lustrami, suszarkami itp. wymaga rozwiązania na wyjątkowy wygląd. Możemy to uzyskać na różne sposoby.

led
Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
W kafejce na przykład postawiłbym kominek z płaszczem wodnym w narożniku wnętrza. Zapewniło by to nam jednocześnie nagrzewanie i ładny wygląd, czyli miłe z praktycznym. Dodatkowo drewniane, wiśniowe stoły. Potrzebne jest też dyskretne oświetlenie. Możemy zastosować lampy na stolikach oraz plafony, a z rzadka (dla przykładu tuż przed świętami Bożego Narodzenia), ewentualnie można jeszcze pomyśleć o jakichś ozdobach świetlnych.

Oszczędnym pomysłem może być taśma LED, jaka w porównaniu z klasycznymi lampkami choinkowymi jest sporo tańsza w użytkowaniu. Taśma LED jest także ogromnie plastyczna, możemy nią opasać klatkę schodową uprzednio przystrojoną gałązkami choiny co pewnie doda atrakcyjności.

led
Autor: Elneo
Źródło: Elneo

Kolejnym sposobem w którym zużytkowana może być taśma LED jest zdobienie elewacji budowli. Jest to szczególnie popularny sposób dekoracji podwórza i domu w wioskach Podhala w jego okolicy. W terminie wszelkich świąt kościelnych przybiera ten obyczaj niekiedy formę swoistego współzawodnictwa – trwa wyścig który zrobi ze swojego domu i podwórka większą choinę.

A więc podróżując pomiędzy końcówką listopada a początkiem nowego roku powiedzmy w kierunku Mszany Dolnej, widzimy jak domy jarzą się niczym gwieździste niebo w pogodną nockę, a po dachach wchodzą świecący Mikołaje z saniami i innego tego rodzaju akcesoriami. Dla zaradnego gospodarza w takim wypadku taśma LED to kapitalne podejście, bo diody pobierają znacząco mnie prądu aniżeli nawet najbardziej oszczędna świetlówka.

Tego typu oświetlenie posiada również tę zaletę, iż jest ogromnie odporne na warunki pogodowe ponieważ źródło światła jest ulokowane w plastykowej taśmie, przeto wilgoć nie jest już przeszkodą. Taśma LED używana może być także przykładowo jako doświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnej reklamy i jak wszystek LED wszędzie tam, gdzie konieczny jest mały pobór prądu.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone