Brązowa barwa w salonie – fajne rady i sztuczki

Brąz to kolor ponadczasowy. Idealnie będzie się komponował z wnętrzem salonu, sypialni lub mieszkania. Jeśli chcemy uniknąć pomniejszenia mieszkania ciemnym kolorem powinniśmy wybrać opcję pośrednią – pomalować jedną ze ścian np. czekoladowym odcieniem brązu.

brązowa ściana
Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość podkreślenia wybranej część pomieszczenia. Jednak nim zakupimy meble, nie zapomnijmy o reszcie ścian. Najciekawsze aranżacje pomieszczeń powstają z połączenia kilku kolorów. Z brązem najestetyczniej komponują się jego jaśniejsze odcienie, czy stonowana zieleń, beże. Decydując się na pasujące nam połączenie kolorystyczne, trzeba zabrać pod uwagę to, jaką wielkość ma pokój – by w przypadku niewielki salon jeszcze bardziej go wizualnie nie pomniejszyć.

Gdy już dobierzemy kolory i wyremontujemy mieszkanie pozostaje nam je umeblować. Na tle ciemniejszej ściany dobrze będą się prezentować kontrastujące, białe meble albo wersalka z fotelami – np. w kolorze perłowej bieli. Ciemne tło doskonale podkreśli te elementy aranżacji wnętrza. Należy jednak mieć na uwadze, by nie zakryć całej ściany – nie będzie to zgodne z ideą wyróżnienia tej jednej ściany. Na jej środku można także powiesić jeden duży obraz, albo mozaikę z mniejszych jasnych fotek w ramkach.

Ściana w salonie na brązowo to sposób aby przełamać monotonnie pokoju. Pozostałe ściany w jaśniejszym kolorze, będą dobrze komponować się z kolorem czekoladowym. Trzeba tylko dobrać meble. Dobrze się będą komponować ciemne brązy, przede wszystkim naturalne drewno w naturalnych: dębu, mahoniu bądź hebanu, które mogą doskonale kontrastować z jaśniejszymi ścianami. By wszystkie elementy do siebie pasowały do jasnego kompletu wypoczynkowego należy dobrać krzesła z takim samym obiciem jak narożnik, czy sofa.

Komentowanie wyłączone