Czy warto urządzać łazienkę w minimalistycznym klimacie? Jakie są tego plusy?

Urządzając łazienkę najczęściej głowimy się nad tym w jakim stylu ma ona być. Zastanawiamy się nad kolorami oraz nad tym, co zrobić żeby była ona nie jedynie ładna, ale też wygodna w użytkowaniu. A co gdyby tak zrobić łazienkę w klimacie minimalistycznym?

mieszkanie - panorama
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Minimalistyczna łazienka to nie jest tak powszechny pomysł, który przychodzi nam na myśl w pierwszej kolejności kiedy urządzamy taką przestrzeń, a szkoda gdyż jak się okazuje ma to również trochę swoich zalet. Przede wszystkim w takiej przestrzeni stawia się na prostotę. To znaczy, że nie nabywamy fantazyjnych ozdób, akcesoriów czy bogato zdobionych mebli czy sprzętów. Te decyzje w ostatecznym rozrachunku prowadzą do tego, że przy okazji utrzymanie takiej przestrzeni w ładzie i porządku jest prostsze. Nie musimy przecież trudzić się w dotarciu do wszystkich schowanych kątów albo też spędzać sporo czasu na tym aby zetrzeć kurz ze skomplikowanych, ozdobnych ornamentów na meblach.

Jeśli chcesz poznać coś naprawdę niesamowitego? Nie ma jakiegokolwiek kłopotu – spójrz na to (lampytanie.pl/) a satysfakcja będzie zapewnione.

Prostota taka w utrzymywaniu czystości ma sporo plusów.

mieszkanie - fotogram
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Taka przestrzeń z reguły jest dość oszczędna jeżeli chodzi o kolory czy akcesoria, więc nie warto przesadzać z tego typu rzeczami. Zamiast kupować kosztowne ozdoby warto dołożyć te pieniądze na lepsze wyposażenie, na dobrej jakości kabinę czy toaletę. Wyposażenie do takich łazienek powinno być jak najlepszej jakości, bo to ono gra tu główną rolę. Dobrze sprawdzi się jednolita kolorystyka, jaką jednak można ożywić mocniejszym kolorystycznie akcentem w pojedynczym miejscu. Sprawi to, iż całość będzie znacznie bardziej interesująca i żywsza.

Jak mowa o minimalizmie to musi on być także widoczny w stylu. Musimy zdecydować się na jeden styl łazienki tym bardziej jeśli chodzi o wyposażenie. Doskonale sprawdzą się nowoczesne formy, które już same w sobie są często minimalistyczne. W związku z tym nie musimy tutaj za wiele kombinować oraz głowić się nad tym co zakupić. Natomiast z drugiej strony możemy z powodzeniem stworzyć takie minimalistyczne pomieszczenie z pomocą stylu retro. Tym bardziej jak posiadamy większą łazienkę, możemy na samym jej środku umieścić starą, zabytkową, pozbawioną obudowy wannę żeliwną, która stanie się punktem głównym takiego wystroju. Reszta natomiast powinna zostać w taki sposób wkomponowana aby nie zaburzyć całości.

Jeśli masz chęć uzyskać uzupełniające informacje na omawiany wątek, odkryj ponadto (http://www.szklarz.net/galeria/pogotowie-szklarskie/) pozostałe nasze witryny na podobny temat – one również są interesujące.

Jednak zarówno w jednym jak również drugim stylu trzeba urządzanie robić niezwykle umiejętnie aby nie przesadzić z ilością sprzętów w tym pomieszczeniu oraz nie odejść za daleko od pierwotnych założeń minimalistycznych.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone