Czym się charakteryzują meble wykonywane z gotowych stelaży, jakie coraz częściej się spotyka w sprzedaży.

Meble wytwarzane są na różne sposoby. Przykładowo rozmaite komody, szafy i szafki najczęściej będą miały kształt wykonanych z płyt albo drewna skrzynek, na których montuje się następnie półki, drzwiczki i pozostałe elementy.

przestronna sypialnia
Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei rozmaite meble tapicerowane, takie jak fotele, łóżka czy narożniki, mają w sobie stelaże, na jakie później nakłada się piankę lub obicie. Dzięki temu mebel tego typu można przygotować w dużej ilości wersji kolorystycznych, wystarczy że się zmieni obicie na takie, które podoba się klientowi. Stelaże meblowe używane przy meblach tapicerowanych niejednokrotnie są produkowane przez niezależnych producentów i można je po prostu gotowe kupić, co jest dużym ułatwieniem dla producentów mebli. Znacznie skraca bowiem czas produkcji kompletnego mebla, dając możliwość szybszego dostarczenia go do klienta.
Z zakupionych stelaży coraz częściej zaczynają też korzystać producenci mebli biurowych. Jeszcze do niedawna typowe biurko składało się z płytowych lub drewnianych nóg, na których przykręcony był blat. W całości konstrukcji znajdowały się także wszystkie szuflady oraz szafki, co po pierwsze wymagało znacznie więcej pracy, a po drugie powodowało, że taki mebel był ciężki i nieporęczny. Aktualnie coraz częściej stosuje się różnego rodzaju stelaże do biurek, na których kładzie się blat roboczy o odpowiedniej wielkości.

Zamiast zintegrowanych szafek stawia się nieduże komody na kółkach, które można bardzo prosto przesunąć w inne miejsce. Rozwiązanie tego typu jest znacznie szybsze w produkcji a jednocześnie znacznie mobilniejsze i wygodniejsze.
Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone