Elementy dekoracyjne ścian

Kolorowe dekoracje przystrajają najczęściej ściany w pokojach dla dzieci. Wnętrza udekorowane wizerunkami ukochanymi postaci z bajek i zwierzątek pozwalają udać się do świata magii i podsuwają dzieciom malownicze pomysły do zabawy. Przy użyciu fototapety możemy obudzić w sobie dziecko i przemycić do każdego z naszych wnętrz odrobinę fantazji.

Fototapeta z motywem abstrakcyjnym
Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Jak urządzić tło pod fototapetę?

Jeżeli planujemy nabycie fototapety naklejane na ścianę powinniśmy pomyśleć nad całością aranżacji. By grafika płynnie wynurzała się z tła, to znaczy ściany, należy dobrać do niej należyty kolor, dzięki któremu motyw stanie się spójnym elementem wystroju wnętrza. Barwa ściany będącej tłem fototapety lub ściany obok może być jednym z odcieni zastosowanych w grafice. Wynik jest niezwykły, a motyw graficzny wtapia się w aranżację.

Jak wybrać fototapetę pasującą do wnętrza?

Motyw graficzny i kolorystyka przewodnia fototapety muszą być dopasowane do aranżacji wnętrza. I tak np. do stylizacji Pop-art znakomicie będą pasować grafiki przedstawiające gwiazdy filmowe lub też motyw puszki coca-coli w szalonych zestawieniach kolorystycznych.

Fototapety kuchenne, kawa
Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Zaś w kreacji vintage scalamy elementy stare z współczesnymi. Gabinet zaaranżowany w tym stylu można ozdobić fototapetą przedstawiającą dawną mapę świata.

Elementy dekoracyjne i dodatki

Jednokolorowe aranżacje ożywione fototapetą można jeszcze ubarwić poprzez wybór akcesoriów i dekoracji odnoszących się do tematyki grafiki lub jej kolorystyki. Na przykład, jeśli wydruk ukazuje widok na wielkomiejską ulicę, utrzymany jest w odcieniach szarości, a jeden z fragmentów widoku został uwypuklony kolorem czerwonym, wtedy można dokupić parę przedmiotów dekoracyjnych w odcieniu czerwieni.

Barwa może powtórzyć się także na tkaninie, narzucie, chodniczku lub poduchach rzuconychułożonych na komplecie wypoczynkowym.

Znajdź więcej na: Fototapety na Art.widi.pl

Tagi: , , , , , ,

Komentowanie wyłączone