Fotele do biura – a więc, jak nie zniszczyć samemu sobie zdrówko siedząc w czasie pracy na niewygodnym krześle

Przeciwko pozorom wybranie doskonałego krzesła nie bywa prostą sprawą, w szczególności, kiedy musimy dobrać fotelik pod robotę przy biureczku. Jakie krzesła bywają do tego najwspanialsze? Jakimi rzeczami należy się kierować przy ich dobieraniu, aby nie zniszczyć sobie samemu zdrówka? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemiku wynajdziesz w środku naszego nowiutkiego – świeżutko wydzierganego – felietoniku!

fotele biurowe
Źródło: pixabay
Jak zostało już tutaj wypisane, dobranie idealnego fotelika nie jest łatwe. Jak każdy ma pojęcie, powinien być wygodny a także funkcjonalny – w szczególności kiedy naszą pracą bywa siedzenie godzinkami przy biurku, oraz najbardziej często klikanie w klawisze zwyczajnego komputera czy laptopa. W takiego typu wypadkach najbardziej często siedzimy nachyleni, opierając łokcie o biureczko. Jest to jednakże bardzo niekorzystna pozycja dla naszego kręgosłupa, który często pod koniec dzionka odzywa się mówiąc: „boli!” i wymusza na ans wzięcia tabletki przeciwbólowej, lub jakiegoś okładu, czy też nawet i poproszenia jakiejś osoby o masaż. Aby temu zapobiec wynaleziono pełno rodzajów foteli, w tym fotele biurowe, które to mają za zadanko oszczędzić naszym osobom bólu i dodać więcej komfortu naszej powtarzanej co dzień pracy. Istnieją dwa rodzaje owych foteli – obrotowe i stacjonarne. fotele stacjonarne są raczej przeznaczone do salek konferencyjnych oraz poczekalni, albowiem jak sama nazwa pokazuje – nie można ich przestawiać bez podnoszenia.

Tymczasem fotele obrotowe najczęściej posiadają kółka, dzięki czemu bywają typowo mobilne. Dodatkowo trzeba brać pod spojrzenie, czy fotel bywa wygodny – nie ma nic gorszego od krzesła, które bywa niewygodne, a na którym jesteśmy zmuszeni pracować!
Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone