Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Nieduże mieszkania trudno urządzić tak, aby nie sprawiały wrażenia zaśmieconych klitek, a równocześnie były w pełni funkcjonalne. Co zrobić, aby wskazane pomieszczenia wyglądały na przestrzenniejsze?

Przechowywanie z pomysłem
meble na wymiar
Autor: Jon
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdy może sobie pozwolić na duże mieszkanie z garderobą oraz ogromnym salonem. Bywa i tak, iż musi nam starczyć nieduży lokal, jaki jednak trzeba jakoś umeblować. Niezwykle dużą trudnością na niedużym metrażu jest znalezienie dostatecznej ilości miejsca na przechowywanie. Za wiele szaf oraz szafek może dawać przytłaczające wrażenie, a ciasna przestrzeń nierzadko powoduje, iż mamy kłopot z jej wykorzystaniem w pełni. W niniejszej sytuacji warto pomyśleć czy idealnym wyjściem nie byłyby szafy na wymiar. Specjalne meble, które doskonale odpowiadać będą warunkom panującym w domu to rewelacyjne wyjście z sytuacji. Tym samym wykorzystamy nawet nie za bardzo praktyczne skosy, pod którymi nie mieszczą się sprzedawane w sklepach regały. Szafy na wymiar sprawdzą się zarówno w małej sypialni, jak też i w przedpokoju, gdzie trudno ustawić odrobinę większy mebel. W ten sposób uzyskamy stylowe miejsce na przechowywanie, jakie znakomicie wpasuje się w niewielką, a przez to niewykorzystaną dotychczas wnękę czy kącik koło drzwi wejściowych.

projekt
Autor: Samuraijohnny
Źródło: http://www.flickr.com/photos/samuraislice/3309481048/

Kuchnie na wymiarChoć w niewielkich mieszkaniach każde właściwie pomieszczenie wymaga pomysłowej aranżacji, to kuchnia z pewnością zalicza się do wyjątkowych miejsc oraz przez wielu ludzi uważana jest za serce całego domu.

Dobrze zatem postarać się, by była nie tylko funkcjonalna, ale również dawała wrażenie wygodnej i zachęcała do spędzania tam czasu. Kuchnie na wymiar są niebywale funkcjonalne z tych samych względów, co szafy do przechowywania. Dzięki nim można maksymalnie wykorzystać każdy centymetr małej przestrzeni, zatem na pewno pomieścimy wszystkie garnki, talerze lub kubki. Ich walorem jest oprócz tego duży wybór, jeśli chodzi o kolorystykę. Możemy więc mieć szafki kuchenne idealnie dostosowane do pomieszczenia w dowolnym kolorze. Najlepiej jednak, jeśli będą one utrzymane w jaśniejszej kolorystyce. Beżowe czy białe fronty to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie od ciemniejszych barw, jakie pomniejszą optycznie i tak już niedużą kuchnię.
Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone