Jak zaaranżować kominek w salonie?

Odpowiednia aranżacja strefy kominkowej ułatwi komfortowe korzystanie z paleniska, a jednocześnie wyeksponuje wyjątkowy charakter takiego wyposażenia, kreując pomieszczeniu atmosferę ciepła oraz przytulności. Najczęściej kominek instalowany jest w centralnej części salonu, która stanowi strefę rodzinnego życia. Ale to nie jedyny sposób na zaaranżowanie kominka.

Wanna
Autor: SashaW
Źródło: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/
lampa antydepresyjna
Autor: Albert Luo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dom to nasza prywatna oaza ciszy i spokoju, a gości zapraszamy sporadycznie, kominek pomoże wykreować osobistą strefę komfortu, na jaką składać będzie się jedynie wygodna, miękka kanapa bądź rozkładany fotel, stworzone do relaksu dla jednej czy dwóch osób – . Jeśli nad kominkiem bądź obok niego umieścimybądź (wypatrz promocje)izor, wówczas w salonie będziemy spędzać długie, przyjemne chwile na rozrywce przy ulubionych programach. Dysponując wolną powierzchnią w obrębie kominka, w ścianach można wydrążyć wnęki, w które idealnie wpasują się drewniane półki na książki, przydatne regały na bibeloty bądź komody mieszczące tekstylia – zabudowa kominka.

W podobny sposób można wykreować przestrzeń z kominkiem, gdy zlokalizowany jest on na uboczu pomieszczenia, z dala od szklaków komunikacyjnych lokatorów. Montując półkę z książkami, jaka będzie spełniać rolę ścianki działowej separującej tę przestrzeń od pozostałej części pokoju, w prosty sposób stworzymy zaciszny kącik czytelniczy, w którym z chęcią pogrążymy się w pasjonującej książce. Wystarczy ustawić przy kominku wygodny fotel bądź szelzong oraz mały stolik, by cieszyć się swoim własnym, czytelniczym spa. Należy zwrócić uwagę, iż zabudowa kominek jaką posiada powinien współgrać estetyką z meblami i innymi dodatkami. Na przykład do nowoczesnej, narożnej zabudowy w minimalistycznej, surowej formie raczej nie będzie pasował babciny fotel. W tym przypadku doskonałym wyborem może być leżanka ze skórzaną tapicerką.
Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone