Jakie triki warto wykorzystać w nowoczesnej łazience?

Można w niej zastosować kilka aranżacyjnych trików. Jeśli jest niezbyt duża bądź brak w niej światła naturalnego, lustra i szkło optycznie powiększą pomieszczenie. Duże płytki o minimalistycznym wzornictwie, dodatkowo odbiją światło, nadając wnętrzu blasku. Czym jeszcze wyróżniają się nowoczesne łazienki?

Preciosa 2 marki KOŁO
Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO

Sporą rolę odkrywa w tym przypadku wyposażenie, a dokładnie ceramika sanitarna. Ta musi charakteryzować się prostą linią. Umywalka oraz wanna w jednej formie to właściwy wybór. Z kolei w nowoczesnej kabinie prysznicowej nie powinno zabraknąć dużej tafli szkła i elementów metalowych. Znaczenie ma również światło. Dobrze jest wydzielić kilka punktów światła i wykorzystać różne rozwiązania, dzięki którym wydobędziemy detale pomieszczenia, a przede wszystkim zyskamy na funkcjonalności. W każdej łazience musi znaleźć się oświetlenie sufitowe i oświetlenie przy lustrze. Właściwy klimat tworzą reflektory, kinkiety lub halogeny. Dodatkowe światło w postaci na przykład taśmy ledowej zamontowanej pod szafkami, podkreśli nowoczesność wnętrza i jednocześnie nada mu intymny charakter.

Światło ledowe coraz częściej stosuje się także w mniej oczywistych przestrzeniach, na przykład pod wanną czy WC. W funkcjonalnej łazience nie powinno zabraknąć także miejsca do przechowywania. Popularne szafki i półki z połyskiem będą tu idealnie. Nie tylko zaoferują miejsce na kosmetyki i ręczniki, ale także odbiją światło i nadadzą mu blasku za sprawą lakierowanych frontów. Całość można przełamać drewnianym blatem. Dodatki powinny sprawiać wrażenie lekkości, tak aby nie przytłaczały całego wnętrza. Wykorzystując takie, które najbardziej odpowiadają stylowi domowników, mamy możliwość tworzenia nowoczesnego wystroju – począwszy od minimalistycznego, poprzez glamour, aż po naturalny i przytulny.

Drewno w łazience
Autor: Kopp
Źródło: Kopp

Współcześnie sporą popularnością cieszą się nowoczesne łazienki w loftowym klimacie, w których na pierwszy plan wychodzi surowa gra kolorów. Charakterystyczne dla tego typu wnętrz elementy to m.in. cegła, beton, stal. Wyróżnione rury i kable w odpowiedniej aranżacji są w tym przypadku dekoracją. Minimalistyczne powierzchnie w połączeniu z oryginalnymi meblami oraz designerskimi dodatkami tworzą kompletną aranżację. Coraz częściej w łazienkach stosuje się także płytki w geometryczne wzory oraz podłogę z naturalnego drewna. Pierwsza propozycja rewelacyjnie kontrastuje z prostymi w swej formie i jednokolorowymi produktami. Z kolei drewno świetnie przełamuje chłodną aurę nowoczesnej łazienki.

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone