Kiedy planujesz zaprojektować kuchnię w wyrazistych kolorach

Kochasz morze? Pragniesz na dłużej zatrzymać wspomnienia z urlopu? Chcesz posiadać w swoim domu turkusowe ściany? A może kupujesz turkusowe dodatki do wnętrz?
Akcja ŚCIANA! Zdecydowanie polecamy pomalować pomieszczenie na ten kolor. Jest on niezwykle ciepły, a także przyjazny dla oka, przede wszystkim w przypadku, gdy znajdziemy jego jasny, pastelowy odcień.

inspiracje
Autor: Anna Koszela
Źródło: Anna Koszela
Nie musimy przecież malować wszystkich ścian w żywym kolory. Pozwólmy sobie na trochę szaleństwa – pomalujmy trzy ściany w kolorze lżejszym, bardziej pastelowym, a trzecią w żywym, bardzo intensywnym odcieniu. Nada to przestrzeni oryginalności, charakteru. Do turkusowych ścian optymalnie będą pasować czarne albo białe meble oraz dodatki (idź do bloga). Dobrze będzie również komponować się duży, masywny, wielokolorowy fotel wraz z lampą z ozdobnym abażurem . Mi turkus przede wszystkim kojarzy się bardzo z orientem, Azją i ciepłymi krajami. Jeśli jednak nie mamy aż tyle odwagi, by pomalować ściany w pomieszczeniu na ten kolor, pomyślmy o turkusowych meblach do wnętrz. Będą idealnie komponować się z białym, co pokazuje nam bloggerka lou, publikując na swoim blogu kilka ciekawych inspiracji (link do bloga). Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić – starczy kilka turkusowych rzeczy. Np. turkusowy abażur lampy, ozdobny flakon, czy obrus na stole. Jeśli chcesz dobrać jeszcze jakiś kolor, to rewelacyjnie sprawdzi się mocna zieleń. Idealnie wygląda z turkusowym kolorem, dając oryginalną ale miłą oku kompozycję kolorystyczną. Można również zdecydować się na pojedynczy mebel w tym kolorze – np. stolik kawowy, albo fotel. Wszystko zależy od nas!

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone