Łazienka w domu – warto przeznaczyć na nią więcej czasu

Łazienka jest to istotne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Stąd też często planując budowę, mocno się na nim skupiamy. Analizujemy, jak winna się prezentować. Czy lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie w niej prysznica czy może wanny? W jakiej kolorystyce winna być utrzymana? Czy powinna być duża?

jacuzzi
Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Niemałym dylematem jest także to, czy powinniśmy mieć tylko jedną łazienkę, czy może więcej łazienek. W obszernych domach coraz częściej praktykuje się właśnie ten drugi wariant. Dwie łazienki to bez wątpienia spora wygoda. Przecież nikt z nas nie lubi nerwowych poranków, gdy wszyscy mieszkańcy zbierają się jednocześnie do wyjścia i wszyscy chcą jednocześnie skorzystać z łazienki. Z drugiej strony, dwie łazienki to także dwie wanny do szorowania i dwa razy więcej przestrzeni do mycia. Może to odstraszać, zwłaszcza osoby, które niestety nie przepadają za sprzątaniem, ale też te, które są czyściochami i nie zniosą w swoim otoczeniu żadnego brudu – Marconio.

Problemem bywa także to, czy w naszej łazience powinien znajdować się prysznic, czy zamiast niego lepszym rozwiązaniem lepszą opcją będzie wanna. Najlepiej byłoby rzecz jasna, gdybyśmy mogli zrealizować oba te warianty, ale nie zawsze istnieje taka możliwość. W takim przypadku prysznic służyłby nam na co dzień, a wanna [polecane wanny okrągłe] do długich kojących kąpieli. Jeżeli natomiast nasza łazienka jest niestety mała,
jacuzzi
Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com

możemy tylko pomarzyć o takim rozwiązaniu. Podobnie zresztą jak też jacuzzi, na które większość osób zwykle sobie nie może pozwolić.

Kolejna sprawa to kolorystyka w łazience. Sporo osób lubi fantazyjne kolorowe płytki. Ostatnimi czasy modne są również łazienki w stylu skandynawskim. Jednak pamiętajmy, że oprócz estetyki w tym przypadku zdecydowanie opłaca się patrzeć także na tę praktyczną stronę. Pamiętajmy też o tym, że naszą łazienkę będzie trzeba przynajmniej raz na tydzień sprzątać. A jeżeli zdecydujemy się na to, żeby była całkiem biała, będzie to niewątpliwie syzyfowa praca. Na takich płytkach i sprzętach widać przecież każdy pyłek, każde najmniejsze zabrudzenie. Jednocześnie całkiem ciemne również nie są najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej więc, aby były to w miarę neutralne barwy – w takich również łazienka może być ładna.

Tagi: ,

Komentowanie wyłączone