Led

Jeśli mówimy o oświetleniu, to w związku z normami, jakie przyszły do nas z Unii Europejskiej musimy zmienić nasze nieenergooszczędne żarówki na te energooszczędne, a co za tym idzie mające dobry wpływ na środowisko. Ostatnio kwestie związane z ekologią wielu ludziom bardzo zaprzątają głowę i niemalże w każdej dziedzinie życia jesteśmy w stanie zrobić coś, co pozytywnie wpłynie na naturę. Z tego powodu tak popularne staje się oświetlenie ledowe, bo to oszczędność energii.

żarówka
Autor: Flickr
Źródło: https://www.flickr.com
Ludzie twierdzą, że jednym z najbardziej pasujących modeli żarówek ledowych okazałą się żarówka led e27. Ten model żarówki pozwala na oszczędności rzędu 40procent w skali roku. Tak, więc jeżeli do tej pory nie zmieniliśmy zwykłych żarówek na ledowe, to powinniśmy to, czym prędzej zrobić. Zresztą i tak niemalże nigdzie nie da nam się już znaleźć żarówek, które kupowaliśmy do niedawna. Nie trzeba oczywiście za jednym razem wydać dwustu, czy trzystu złotych, by wymienić żarówki w całym domu, bo to mogłoby nadszarpnąć domowy budżet, można to zrobić stopniowo.

Gdy postanowiliśmy zmienić oświetlenie na to typu led powinniśmy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Otóż nie do każdej lampy będzie pasowała żarówka led e27. Kupując żarówkę powinniśmy zwrócić uwagę na to jakich rozmiarów jest żarówka, żeby później nie wystawała za obudowę żyrandola. Na szczęście pośród żarówek led wybór jest rzeczywiście duży. Początkowo dużo osób uważało, że tego rodzaju oświetlenie jest

żarówka
Autor: Gerald Grote
Źródło: http://www.flickr.com

zbyt drogie. Ale rzeczywistość jest taka, że żarówka led e27 wytrzyma o niebo dłużej niż zwykła 100vatowa żarówka.

Powinniśmy pamiętać, że dlatego płacimy za takie żarówki więcej, bo posłużą nam one dłużej. W czasie, gdy wymienialibyśmy piątą albo i szóstą normalną żarówkę, żarówka ledowa nadal będzie działała. Tak, więc może jednorazowo jest to większy wydatek, ale gdy spojrzymy z perspektywy czasu okazuje się to inwestycją, która zwróci się nam na każdym kroku.

Poza tym, że tego rodzaju żarówka świeci dłuższy czas to na dodatek pożera mniejszą ilość prądu. A każdy dobrze wie jak jest, obecnie na wszystkim chce się oszczędzić, więc jeżeli można oszczędzić na oświetleniu domu to, czemu mielibyśmy z tego nie skorzystać. Zamiast więc odkładać w nieskończoność wymianę żarówek w domu weźmy się wreszcie za to.

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone