Nowatorskiepomysły na oświetlenie Twojego domu .

Oświetlenie to zwykle ostatni etap wykończenia domu albo mieszkania. Jego wybór ma jednak decydujący wpływ na ostateczny wygląd i charakter pomieszczeń. Pierwszym pomieszczeniem, które witamy wchodząc do czyjegoś mieszkania lub domu to przedpokój. To jak ono wygląda, dużo mówi o jego domownikach. Pierwsze na co rzucamy oczy, to zazwyczaj kolor ścian i podłoga, w dalszym etapie meble i wszystkie dodatki i ozdoby, jak choćby oświetlenie.

W przeciwieństwie do typowych wystrojów wnętrz, kiedy w korytarzu stawiało się na główne światło górne, dziś stawia się na bardziej wyszukane metody oświetlenia.
aranżacja i oświetlenie wnętrz
Autor: jseliger2
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach i marketach wnętrzarskich znajdziemy mnóstworozwiązań. Kiedy chcemy mocno oświetlić ciemny i długi korytarz, możemy wybrać coraz bardziej popularniejsze, podwieszane sufity, uzupełnione listwami LED lub pojedynczymi lampkami. Tradycjonaliści postawią zapewne na oświetlenie górne, ale już nie w postaci pojedynczego abażuru, lecz bardziej metalowego żyrandolu z kilkoma lampkami LED, ustawionymiw różne strony mieszkania. Jeśli natomiast planujemy bardziej ozdobić ścianę w postaci, np. imitacji cegły, nieodzowne okażą się nowoczesne kinkiety do przedpokoju- zobacz: nowoczesne kinkiety do przedpokoju. Spośród nich mamy do wyboru zwykłe, metalowe kinkiety z oświetleniem jednostronnym, np. tylko w górę, lub obustronnym – z naświetleniem jednocześnie góry i dołu ściany.
Co równie ciekawe, takie nowoczesne kinkiety do przedpokoju znajdą zastosowanie także w sypialni w formie oświetlenia nad łóżko, oświetlenia ciekawego obrazu lub toaletki. Do bardziej tradycyjnych sypialni oferowane są z kolei stylowe lampki nocne , które podkreślą charakter wnętrza ( lampki nocne). Zazwyczaj występują one w wersji stojącej, z przeznaczeniem na kastlik albo stolik nocny. Stylowe lampki nocne znajdą swoich zwolenników pośród ludzi lubiących bogactwo i przepych, podkreślając tym luksusowy charakter swoich mieszkań.

oświetlenie w pokoju
Źródło: pixabay.com
Wracając jednak do nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, przejdźmy do kuchni. Uwzględniając, że jest to najbardziej użytkowane przez domowników pomieszczenie, królują w nim ledy: przy górnym oświetleniu, w formie lamp nad stołem lub też w formie tzw. oświetlenia podszafkowego – perfekcyjne do oświetlenia blatu przy przygotowywaniu kolacji. A skoro o nim mowa, warto zwrócić uwagę, że coraz częściejw tym miejscu stosowane jest również gniazdo podszafkowe (skleposwietlenie.pl/lampy-podszafkowe/5305-gniazdko-podszafkowe-trojkat-dostepne-od-reki.html).

Uwzględniając, że współcześnie coraz więcej kuchni zastępują aneksy łączone z salonem, blaty przy meblach zostają jedynym miejscem przyrządzania wszelkich potraw. Stąd bardzo przydatne jest dziś gniazdko podszafkowe, które w połączeniu z podszafkową listwą LED pozwoli nam na spokojne gotowanie czy też pieczenie, bez przeszkadzania pozostałym domownikom, np. w oglądaniu TV.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone