Parę przydatnych dla każdego wskazówek przy projektowaniu i meblowaniu łazienki w swoim mieszkaniu.

Łazienki przede wszystkim się kojarzą z wannami i umywalkami, ale tak naprawdę pamiętać także trzeba o roli mebli w tym miejscu. W większości łazienek nie ma ich dużo, ale za to są bardzo przydatne, bo w nich przecież trzyma się większość potrzebnych drobiazgów.

szafki łazienkowe
Źródło: http://www.topeshop.pl/

Przy pewnej wyobraźni i poszukaniu inspiracji nawet łazienkę można zaprojektować stylowo i elegancko, właśnie przy pomocy odpowiednich mebli. Bez względu na to, w jakiej stylistyce będzie się chciało urządzić to pomieszczenie, to najważniejsze powinno w nim być typowe wyposażenie, to znaczy wanna lub prysznic, ubikacja i umywalka. To te właśnie rzeczy powinny zapewniać swobodę używania, a meble stanowić mają tylko ich uzupełnienie. Po ustawieniu całości będzie się wiedzieć, ile miejsca pozostaje, i wtedy można się dopiero zabrać za jego wypełnianie meblami. Tu trzeba mieć na uwadze jedną istotną rzecz, to znaczy meble nie mogą zajmować zbyt dużo miejsca, zwłaszcza jeżeli łazienka nie będzie miała dużych wymiarów, powinno się pamiętać o tym, żeby zagwarantować odpowiednią ilość przestrzeni wokół umywalki czy toalety.

Jednymi z najczęściej używanych rodzajów mebli łazienkowych są wiszące szafki. Ich ogromnym plusem jest to, że nie zajmują miejsca na podłodze, a przy tym wykorzystywane są ściany, które normalnie byłyby puste. Często można także spotkać szafki pod umywalki, można w nich schować parę przydatnych drobiazgów, a oprócz tego doskonale zakrywają cały układ armatury pod umywalką. Wybierając meble do tego pomieszczenia trzeba pamiętać o tym, że będzie w nim znacznie większa wilgotność niż w pozostałych domowych pomieszczeniach.

Dlatego też należy sprawdzić, czy kupowane szafki łazienkowe (sprawdź koniecznie: nowoczesne szafki łazienkowe) są odpowiednio chronione przed wilgocią. Jeżeli są one wykonane z desek lub płyt meblowych, to bardzo dobrym pomysłem może być pomalowanie ich specjalną farbą, warto również sprawdzić, czy zawiasy są odporne na rdzę. Można też kupić meble wykonane z innych rodzajów materiałów, takich jak szkło albo metal, one są dużo odporniejsze na wilgoć niż tradycyjne drewno.
Tagi: , , , , , , ,

Komentowanie wyłączone