Pielęgnacja drewnianych posadzek

Poprawnie pielęgnowana posadzka drewniana będzie wyglądać elegancko a także świeżo przez wiele, wiele lat, pod warunkiem, że będzie się o nią prawidłowo dbało oraz stosowało odpowiednie preparaty.

blachy
Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com
Do powszedniego oczyszczania drewnianej posadzki starczy używanie szczotki, odkurzacza albo nieco wilgotnego mopa.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – na pewno także Cię zafascynują.

Do mycia posadzki trzeba używać właściwych dla typu posadzki oraz sposobu jej wykończenia specyfików czyszczących a także pielęgnacyjnych. Preparaty do pielęgnacji posadzek lakierowanych muszą zawierać syntetyczne preparaty pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu, do konserwacji powierzchni olejowanych powinno się natomiast użytkować oleje do drewna- . Dla zachowania ładnego wyglądu posadzki z drewna ważne jest, by ani woda, ani piach, nie miały z nią dłuższego kontaktu. Piach niszczy lakier (zobacz lakier do drewna na zewnątrz) i wierzchnią powłokę drewna. Natomiast drewno po długotrwałym zetknięciu z wodą może puchnąć, co w następstwie prowadzi do uszkodzenia powierzchni deski. Warto pamiętać, iż regularne stosowanie właściwych preparatów pielęgnacyjnych powoduje, iż podłoga będzie w wyższym stopniu odporna na zniszczenie jak też pobrudzenia.

lazura do drewna
Autor: John T Howard
Źródło: http://www.flickr.com
Fabrykanci posadzek drewnianych mają w swej ofercie także preparaty do pielęgnacji posadzek lakierowanych takie jak lazura do drewna- (lazura do drewna). Preparat odświeża pokrytą lakierem, popsutą warstwę wierzchnią, kreuje dodatkową osłonkę ochronną oraz gwarantuje jednolity wygląd całej powierzchni.

Aby nanieść produkt na nawierzchnię posadzki, należy ją wcześniej umyć przy użyciu specyfiku określonego do czyszczenia lakierowanych posadzek.
Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone