Promocja w aktualnym biznesie wymaga ogromnego zaangażowania i analizowania najnowszych tendencji

Tak się składa, że złe chwile równoważone są przez sytuacje dobre. Tak było na przykład w komunistycznej w Polsce. Choć sytuacja polityczna i gospodarcza była beznadziejna, to jednocześnie można było odnaleźć nadzieję w filmach i muzyce. nie musiały być optymistyczne były po prostu niepowtarzalne. Podobnie jest dzisiaj, jest wiele negatywnych, łatwo powiedzieć obraku pracy, złej sytuacji młodych ludzi, o potencjalnych konfliktach wojennych, jednakowoż mamy też coś, co bardzo pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Tym zjawiskiem jest internet.

Waga łazienkowa FA 8003
Autor: First Austria
Źródło: First Austria
Przyszło nam funkcjonować w ciekawych czasach, w świecie możliwości, o których pokolenia przodków mogły tylko pomarzyć. Nie dość, że wyszukiwanieinformacji stało się łatwe, jak nigdy przedtem, to jako konsumenci cieszymy się dużymi przywilejami. Co do zdobywania informacji sprawa jest dziecinnie łatwa. Interesuje nas jakieś zagadnie, na przykład poszukujemy wagi czy drukarki etykiet, jedyne co musimy zrobić to wpisać wybrane słowa kluczowe w okno wyszukiwarki – .

Wyszukiwarka może potrzebować kilku słów, żeby podać nam dokładniejsze wyniki, przykładowo tanie wagi sklep internetowy. To jedna z możliwości, kolejną można zdefiniować właśnie jako większe możliwości nas, jako konsumentów i odbiorców usług. O co w tym chodzi. Dawniej po prostu
waga
Autor: Beurer
Źródło: Calvado.pl

sposób porozumiewania się między firmą a konsumentem była jednostronna, informowano o czymś, zaś konsument nie miał tak wielu możliwości jak obecnie. Mógł oczywiście reklamować produkty, ale poza tym żadnych innych sposobów, by stoczyć równą walkę z daną firmą. Teraz zaś, gdy mam jakiś problemdzięki internetowi możemy podzielić się naszym problemem z innymi.

Każda firma boi się negatywnych opinii, dlatego tak każda szanująca się firma stara się, żeby dział odpowiedzialny za kontakt z klientem był jak najbardziej odpowiedni. Taka sytuacja stała się źródłem faktu, że odbiorca ma większe prawa niż nadawca, a widać to szczególnie gdy przyjrzymy się nowym mediom. Kiedyś były tylko media, jak radio i telewizja. Komunikat miał charakter jednostronny, teraz dzięki sieci każdy może kształtować lub tworzyć swoje media.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone