Przeczytaj nim rozpoczniesz malowanie ścian oraz sufitu

Przekształcające się trendy kolorystyczne skłaniają nas nierzadko do decyzji o przemalowaniu pomieszczeń. Jednakże nawet niezależnie od nich praktycznie każdą ze ścian musimy wcześniej czy też później odświeżyć.

wyposażenia
Autor: Klose
Źródło: Klose

malarz
Autor: Cameleo
Źródło: Cameleo
Czy zawsze malowanie lepiej polecać fachowcom, czy jednak warto zaopatrzyć się w narzędzia malarskie i spróbować własnych sił? Malowanie na pewno korzystniej polecić doświadczonej firmie wówczas, kiedy planujemy remont obejmujący szeroki zakres prac (np. wyrównanie ścian). Z usług fachmana warto również skorzystać, jeżeli na ścianach mają być wykorzystane produkty specjalne, takie jak na przykład farby do dekoracyjnych efektów. Zwykle są to artykuły drogie i wymagające zmyślnej aplikacji, więc lepiej nie eksperymentować z nimi samodzielnie. Kiedy pragniemy wyłącznie odnowić ściany bądź zmienić ich odcień, nie będzie potrzebny nam malarz. Plusem owego podejścia jest to, iż z pewnością unikniemy spotkania eksperta rodem z programu „Usterka”, przez którego można nabawić się wyłącznie problemów. Nie bez znaczenia będzie również satysfakcja z własnoręcznie zrealizowanej pracy. Ażeby jednak tę satysfakcję przeżyć, trzeba sumiennie przygotować się do wykonania przedsięwzięcia, jakim jest pomalowanie ścian.

Na pewno przed zaczęciem malowania pomieszczeń, musimy poświęcić troszeczkę czasu projektowi a także przemyśleć: co potrzebujemy osiągnąć, jakie odcienie wybrać i gdzie je wykorzystać? Improwizowanie w trakcie prac narazi inwestora (jak też wykonawcę w tej samej osobie) na stratę czasu a także podniesienie kosztów powiązanych z kupnem farby w nietrafionym kolorze. Powinieneś zaopatrzyć się w konieczne przybory i farby nim zabierzesz się do roboty.
Tagi: , , , ,

Komentowanie wyłączone