Rola detali w dekoracji wnętrz

Projektanci wiedzą doskonale iż akcesoria dekoracyjne w mieszkaniu są niemal równie istotne jak samo umeblowanie, tak więc jeśli przyszło wam zamieszkać dajmy na to w już urządzonym, wynajętym mieszkanku w starej kamienicy to nie przejmujcie się, ponieważ zdać by się mogło drobne dodatki i w waszym przypadku mogą zdziałać cuda.

Dzięki nim wasze mieszkanko nabierze stylu zgodnego z zamiłowaniami domowników. Patchworkowe narzuty do sypialni bądź – link tu… na fotele ocieplą nastrój, nadadzą urokliwych akcentów, szczególnie jeśli są stworzone przez któregoś z domowników. Wszelakie rękodzieło jest ostatnio trendy, tak więc o ile sami nie posiadamy wystarczająco czasu czy wytrwałości warto zlecić tą robotę własnej babci, względnie zakupić wspomniane funkcjonalne drobiazgi.
Warto poświęcić podobnym zakupom odpowiednią ilość czasu, nie wybierać dodatków w zbytnim pośpiechu. Muszą to być produkty godziwej jakości, tak by nie traciły swoich cech nawet po wielokrotnym upraniu.

Zainspirował Cię ten tekst? Kliknij na odsyłacz do artykułu (https://meblemagnat.pl/), tam na pewno odnajdziesz jeszcze więcej danych na problem, który Cię zainteresował.

Barwna pościel bawełniana, ręczniki, koce akrylowe, serwety, firanki, kotary – wszystkie te nabytki powinny być przede wszystkim pierwszorzędnej próby.

ceraty, narzuty, koce
Autor: eurotekstylia
Źródło: http://www.eurotekstylia.pl/

Nie możemy również zapomnieć o łazience. Dywaniki łazienkowe – prócz swoich praktycznych ról – pełnią także role dekoracyjne. Nawet gdy nie możemy zmienić płytek na podłodze bądź ścianach, puszyste barwne dywaniki łazienkowe, firaneczka czy też roleta w oknie – wszystko to odmieni naszą toaletę, ociepli wnętrze i przyda mu pożądanego stylu.

Bardzo ważnym czynnikiem dekoracyjnym pomieszczeń jest również oświetlenie. Projektanci polecają używanie kilku źródeł światła łącznie lub osobno – w zależności od potrzeb. Używanie jedynie jednego źródła światła – najczęściej lampy umieszczonej w centralnej części sufitu – nie zapewnia tak dużo możliwości jak np. dodatkowe lampy podłogowe bądź ustawione na stole, opcjonalnie plafony na ścianach. Za pomocą niedużych ledowych żarówek można także oświetlić punkty które pragniemy wyeksponować (na przykład obrazy umieszczone na ścianach) bądź użyć ich do podświetlania mebli w sypialni bądź w kuchni. Najlepiej w tych celach wykorzystywać nowoczesne, energooszczędne żarówki diodowe.
Autor
Tagi: ,

Komentowanie wyłączone