Shabby chic – prosty sposób na klimat retro w każdym domu

Współcześnie wśród różnych styli panujących w dzisiejszych trendach dizajnu i dekoracji można zauważyć charakterystyczną modę na retro. Można taki efekt uzyskać na najrozmaitsze sposoby – od kupowania drogich ornamentowanych firan aż po wytworne naczynia albo kolekcje porcelany. Nie można jednak absolutnie zapominać, jak w tej stylistyce kluczowe jest precyzyjne dopasowanie wszelkich potencjalnych elementów wyposażenia domu – w tym meble. Dlatego przy planowaniu design pokoi niewątpliwie warto rozważyć styl shabby chic, odmianę wzornictwa retro stawiającą na klasyczny styl z lekką ozdobnością, misterne pastelowe kolory , jak również efekt postarzenia materiału. Jest to styl, jaki pasuje do niebywale obszernej gamy pokoi – od salonu aż po sypialnię.

shabby chic
Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
Specyficzne dla shabby chic jest podejście do tworzywa – w tejże estetyce jest ważne, żeby faktura oraz barwa przedmiotu (przeważnie mebla) odznaczała się i zachowała swoją indywidualność – sprawdź. Dlatego używa się w celu uzyskania tego efektu dokładne powlekanie licznymi warstwami farby (zobacz: najlepsza farba do drewna) i odpowiednio wykonane przetarcia, jakie nadają meblom charakterystycznego stylu. Niemało mebli shabby chic, chociaż pozornie kruchych i pełniących przede wszystkim rolę ozdobną, de facto charakteryzują się dużą praktycznością, o której dobrze zachęcić się na własne oczy.

Nic nie jest w stanie tak ożywić stylu domu, jak przeurocze i gustowne meble – czasem stanowią one nawet esencję całego mieszkania. Odpowiednio dostosowane do pozostałych dekoracyjnych dodatków natychmiastowo będą się podobać również sceptykom stylu retro.

Masz ochotę ciągnąć dalej ciekawą treść? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj kwiaty sztuczne wrocław na następnej podstronie.

Obecnie jest możliwy zakup dekoracji do wszelkich potencjalnych wnętrz domowych – także owych nieco mniej typowych.

Shabby chic to także styl, który cechuje się unikatową różnorodnością – żeby zobaczyć jego specyfikę, w pokaźnej mierze pomocne okażą się wyniki wyszukiwarek internetowych. Można tym sposobem przykładowo dowiedzieć się, jak dobierać do siebie
shabby chic
Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

poszczególne elementy wyposażenia domu tak, aby osiągnąć miłą dla oka harmonię. Nie jest również żadnym problemem zobaczenie zdjęć gotowych wnętrz z zastosowaniem tej estetyki – w przypadku braku pomysłu na dekorację danego pomieszczenia jest to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, ponieważ można dzięki nim się sprawnie zainspirować.

Wśród takich akcesoriów zdecydowanie każdy może znaleźć coś doskonałego dla własnych konkretnych potrzeb – zwłaszcza dla miłośników stylu przy tym klasycznego z elementami świeżości. Jednocześnie wiele produktów shabby chic wyróżnia się bardzo wysokojakościowym wykonaniem, wspaniałymi materiałami, ciekawym wzornictwem , jak również przystępnymi cenami, na które można sobie bezproblemowo pozwalać podczas przemeblowania lub przebudowy mieszkania.

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone