Światło led w domach i budynkach przemysłowych

Oświetlenie ledowe staje się coraz bardziej znane. Na rynku pojawia się coraz to więcej różnych modeli i układów taśm LED. Właściwością wspólną wszystkich typów taśm jest giętkość, możliwość cięcia nożyczkami, oraz samoprzylepne podłoże. W przypadku doboru odpowiedniej taśmy LED musimy inspirować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy stosownych atestów, także jakością. Listwa LED powinna być stosownie dobrana do każdego pomieszczenia.

żarówka LED
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od miejsca przeznaczenia zależy niezbędna jasność diod, szczelność, niezbędność użycia profilu aluminiowego, również barwa światła. Ze względu na niewielkie wymiary, również elastyczność, taśmy LED są używane w punktach ciężko dostępnych dla pozostałych gatunków oświetleniowych. Spotykamy się z przeznaczeniem taśm dosłownie we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu, a także w hotelach, restauracjach, dyskotekach, także na zewnątrz, w ogrodach bądź do podświetlenia podjazdu, bądź fasady. Przy pomocy taśmy LED podświetla się półki, schody, wgłębienia, umeblowanie, podłogi, sufity, ściany. Do oświetlenia blatu w kuchni, albo schodów potrzebujemy jak najjaśniejszej taśmy LED.

Listwa LED z dużą klasą szczelności jest stosowana w toaletach i różnych pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Dzięki taśmie ze sterownikiem na pilot zdołamy osiągnąć kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden odcień, bądź ustawić kolejność zmian zabarwień. Sterownik zestawia się do długości listwy, oraz wymogów i przeznaczenia.

Listwa LED najlepiej wygląda, gdy jest precyzyjnie zamaskowana. Jeśli nie ma możliwości ukrycia, a chcemy zniwelować efekt punktowo zapalających diod, właściwym rozwiązaniem są teowniki aluminiowe LED. Są konieczne przede wszystkim w oświetleniu schodków, blatów kuchennych i dyskretnym oświetleniu meblowym. Obowiązkowo stosowane na zewnątrz oraz w toaletach. Rozmaite rozmiary i wersje profili zapewniają dobranie do danego wdrożenia. Profile LED nadto zabezpieczają taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgotnością, a dodatkowo zapobiegają odklejaniu się taśmy.
Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone