Sypialnia na poddaszu – jaką metodą ją umeblować?

Zdarza się że na nasze mieszkanie adaptujemy przestrzeń poddasza. Nie jest to proste zważając na ściany, które są pod skosami. Dziś dajemy sposób na sypialnię na poddaszu ze skosami. Aranżacja takiej obszaru może przysporzyć nam wielu kłopotów. Nim rozpoczniemy rozglądać się za meble, proponujemy dokładnie wymierzyć ściany i zaplanować, gdzie, które elementy staną.

sypialnia na poddaszu
Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku pomyślmy o ścianach bez skosów. Doskonale nadadzą się do postawienia nań dużej szafy, w której będziemy przechowywać odzież. Potem pomyślmy o miejscu w którym znajdzie się komoda bądź toaletka. W sumie dla mnie, aranżacja sypialni na poddaszu ze skosami, to świetny pomysł.

duże łóżko w sypialni
Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Zostaje nam kwestia skosu. Jeśli jest on bardzo duży, prawie na całą ścianę, interesującym rozwiązaniem będą wkomponowane w końcówkę skosu szafki pod wymiar. Doskonale wykorzystamy wtedy przestrzeń, w której normalnie gromadziłyby się jedynie koty z kurzu. Mamy jeszcze do rozwiązania sprawę wyboru odpowiedniego łóżka. Optymalnym będzie niewysokie łóżko AMDK łóżko sypialniane z materacem z szufladami na pościel i zakładanym materacem, obok którego znajdą się dwie szafki nocne z lampkami. Możemy także materac położyć bezpośrednio na podłogę. W takiej sytuacji pamiętajmy jednak, by go odpowiednio zabezpieczyć od spodu, by nie przesuwał się i nie wędrował po całym pokoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy go położyć nawet pod maksymalnym skosem.

Dobrą cechą przestrzeni poddasza jest dobre oświetlenie pomieszczenia. Przeważnie jest ono dobrze nasłonecznione. Jeśli jednak mamy do wyboru dwa pokoje, wybierzmy ten od strony północnej. Będzie on trochę mniej narażony na nasłonecznienie, przez co utrzymamy w nim niższą temperaturę i będzie nam chłodniej. Na okna radzimy założyć rolety, można także dodać delikatne, tiulowe firany w pastelowych barwach. Na ścianach zaś można zawiesić jeden większy obraz, bądź kilkanaście mniejszych zdjęć na których uwiecznione są rodzinne wspomnienia.

Komentowanie wyłączone