W jaki sposób wykreować ciekawą kompozycję wnętrza?

Każdy z nas chce mieszkać w ładnym miejscu. Poza tym, że mieszkanie jest akceptowalne wizualnie, powinno być jeszcze interesujące. Nawet ładne mieszkanie może być również po prostu nużące. A jak sprawić, ażeby nikt z gości nie stwierdził, że Twój pokój gościnny albo sypialnia są mało interesujące? Sposobów na uatrakcyjnienie kompozycji wnętrza jest mnóstwo. Doskonałym pomysłem jest z pewnością wybranie mebli „z innej bajki”.

Sypialnia - dekoracja pomieszczenia
Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Można to odnieść do innej epoki albo innego stylu aranżacji. Np. w salonach mebli lub na wyprzedażach domowych kupisz fotele rodem z baroku. Nie trzeba całego salonu zmieniać na barok. Krzesło z baroku może idealnie wyglądać w normalnej aranżacji lub nawet pojawić się w nowoczesnym pomieszczeniu – link do bloga. To samo odnosi się do innych „nie pasujących” elementów aranżacji. Na przykład kolorowych ozdób typowych dla regionu Ameryki Południowej.

Każde pomieszczenie okaże się ciekawsze również wówczas, gdy nieco podbijesz kolorystykę pokoju. Świetnym pomysłem na ożywienie wnętrza jest dorzucenie bardziej energetycznych kolorów. Dobrym przykładem jest mocna pomarańcz czy czerwień. Tyle, że należy mieć na uwadze, że kolory tego rodzaju nie mogą pojawiać się w zbyt dużym nagromadzeniu. Wówczas wnętrze zacznie być trochę drażniące. Może nawet powodować problemy ze zrelaksowaniem się, a w ekstremalnych przypadkach z zaśnięciem.

wnętrza tarasu
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

W kwestii kolorów warto też pamiętać o kontrastach. Jeżeli chcesz dodać ciekawy, silny akcent do wnętrza, odpowiednim sposobem zawsze będzie kontrast. Jeżeli całe pomieszczenie jest białe, dodaj coś czarnego. Jeśli pomieszczenie jest pastelowe, dorzuć odwrotny kolor o mocnej intensywności. W takim wypadku z pewnością nie będzie nużąco.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone