Wykonaj wspaniałe, klinkierowe ogrodzenie twojej posesji

Planując nasz ogród z pewnością zastanawiamy się z czego zrobić ogrodzenie dla niedawno wybudowanego domu. Opcji jest mnóstwo, w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć oraz w jakiej stylistyce utrzymany będzie nasz budynek.

ogrodzenie
Autor: Chad K
Źródło: http://www.flickr.com
Popularnym rozwiązaniem są ogrodzenia klinkierowe. Ten ceramiczny materiał jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne na przykład mróz czy też deszcze i nie porastają go glony. Płot z klinkieru nie wymaga dużej pielęgnacji, powinniśmy go umyć chociaż raz do roku. Świetnym narzędziem do tego jest przykładowo myjka ciśnieniowa, która szybko poradzi sobie z brudną powierzchnią płotu. Klinkier jest bardzo uniwersalnym tworzywem i będzie dobry jednocześnie do nowoczesnych domów a także niewielkich dworków. Decydując się na klinkier mamy do dyspozycji wiele kolorów- od rdzawego do białego oraz różną fakturę powierzchni, co zdecydowanie ułatwi nam dobranie ceramiki do koloru naszego domu. Najprostszy do umycia będzie oczywiście gładki klinkier.

Murowanie z klinkieru wymaga wcześniejszego stworzenia solidnego fundamentu pod ogrodzenie – sprawdź . Do wymurowania można użyć odpowiednich zapraw przeznaczonych jedynie do klinkieru i spoiw, które zapobiegają gromadzeniu się niepożądanej wody w szczelinach. Aby wykonać ogrodzenie możemy zatrudnić firmę bądź próbować sił samodzielnie. Klinkier świetnie wygląda z elementami z drewna bądź metali.

Często spotykane jest połączenie klinkierowych słupków z kutym ogrodzeniem. Jest to tak zwane ogrodzenie ażurowe. Wygląda bardzo elegancko jak również pasuje prawie do każdego domu. Najlepiej wygląda w połączeniu z częściową tudzież całkowitą klinkierową elewacją domu. Budynek a także ogrodzenie utworzą razem jednolitą całość.

Warto zdecydować się na ogrodzenie z klinkieru, gdyż jest on uniwersalny oraz bardzo łatwy do utrzymania w czystości. W porównaniu przykładowo do popularnego kamienia wapiennego jest o wiele odporniejszym materiałem, szczególnie jeżeli chodzi o destrukcyjny wpływ opadów oraz zanieczyszczonego powietrza na materiał.

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone